очерет, що мислить (osokor_ua) wrote in ua_cemetery,
очерет, що мислить
osokor_ua
ua_cemetery

На Личаківському цвинтарі у Львові почали проводити нічні екскурсії

Попередній дописувач вчасно згадав про Личаків.

На Личаківському цвинтарі у Львові почали проводити нічні екскурсії

ЛЬВІВ, 29 СІЧНЯ,

Агенція новин PRESSTIME.COM.UA. — На Личаківському цвинтарі у Львові почали проводити нічні екскурсії. http://presstime.com.ua/news/view/24045.html


Як передає кореспондент Presstime, перша, пробна екскурсія відбулась вчора ввечері.

За словами директора цвинтаря Івана Гавришкевича, нічні екскурсії від денних відрізнятимуться тривалістю і вартістю. Так, якщо традиційна прогулянка для туристів триває 40 хвилин – 1,5 години, то ввечері її скоротять до 30-40 хвилин. Окрім того, тариф увечері піднімуть у 1,5 разу — до 50-80 грн. за групу. «Це вимога законодавства — робота у вечірній час оплачується 1,5 разу дорожче», — пояснив Гавришкевич.

Наразі екскурсії будуть проводити ввечері, у темний час доби. «Зрештою, якщо буде бажання туристів, можемо провести екскурсію і вночі», — додав директор.

Личаківський цвинтар у Львові — історико-культурний заповідник. Засноване у 18 столітті, загальна площа — 35 га.

29.01.2008  PRESSTIME.COM.UA.

Хоча одними з перших згадали про цю подію у інформагенстві "ГалІнфо"  - -http://galinfo.com.ua/news/society/36438.html

У Львові запровадять нічні екскурсії по Личаківському цвинтарю
24.01.2008 15:35 // Суспільство
У Львові уже розробили проект нічних екскурсій музеєм «Личаківський цвинтар». Про це в коментарі «Гал-info» повідомив директор музею Ігор Гавришкевич.
За його словами, перші екскурсії можуть відбутися уже з понеділка – залежно від кількості охочих.
«План ще цілком не затверджено, адже ми хочемо провести екскурсії на високому рівні. Проте вже з наступного тижня, якщо буде сформована група, можна буде в числі перших відвідати екскурсію по кладовищі. Для її проведення у нас вже є гіди, для яких можна провести спеціальне навчання. Ціна такої екскурсії – 25-40 гривень, залежно від кількості осіб в групі. Маршрут пролягатиме по головних алеях кладовища, а також біля найвідоміших поховань. У майбутньому можливе і відвідування якогось склепу. Наразі це буде тільки пробний варіант, але плануємо проводити його з інтелектуальним ухилом, а не виключно як страшилку. Знайти інформацію про реєстрацію на екскурсію можна на сайті музею», - говорить Ігор Гавришкевич.
Личаківський цвинтар – один з найдавнійших, існує з 1786 року. Тут поховано багато відомих людей: письменників (І Франко, Г. Тютюнник), художників (Я. Музика, Л. Левицький) композиторів, фолькористів, артистів (С. Крушельницька), вчених, публіцистів, галицьких митрополитів. Цвинтар відрiзняється від інших своїми пам'ятками роботи майстрів Г. Вітвера, А і Й. Штімзера, Г. Баронча та ін. З 1991 Личаківський цвинтар став історико-меморіальним музеєм-заповідником.

__

У Львові проводяться нічні екскурсії по кладовищу повідомляє КореспонденТ (с) - http://ua.korrespondent.net/ukraine/359058


На Личаківському цвинтарі у Львові організовують нічні екскурсії, повідомляє дирекція музею-заповідника Личаківське кладовище.

"Сьогодні вночі відбудеться перша екскурсія, на яку запрошені журналісти Львова. Вхідний квиток по некрополю коштуватиме від 50 до 80 гривень, залежно від кількості людей в групі", - сказано в повідомленні.

Таким чином, нічна екскурсія обійдеться удвічі дорожче за денну.

Личаківське кладовище – найдревніше кладовище Львова, що знаходиться недалеко від центру міста. Засноване в 1786 році. Площа - 42 гектари. З моменту створення на нім поховано більше 400 тисяч людей.

Кладовище визнане історико-архітектурним заповідником. Тут поховано багато історичних осіб. В основному це представники знатних польських, австрійських і українських родів, діячі політики і мистецтва.

Тут поховані письменник, поет і філософ Іван Франко, оперна співачка Соломія Крушельницька, композитор Станіслав Людкевич, історик Іван Крип’якевич.

За матеріалами РИА Новости

КореспонденТ посилається на РИА Новости - http://www.rian.ru/world/20080128/97888054.html

Відзначився у освітленні події й "Новинар" - http://novynar.com.ua/politics/18923


Документальний фільм 5-го каналу "Це Україна - "Личаківське кладовище" від 03.01.2007р. можна переглянути  за цією адресою http://www.ukrainatv.com/index.php?sourceid=11&fuseaction=files.one&id=5728&catid=69&language=ukTags: Личаківське, Львів, відео, екскурсії
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments